BySummer Eglencenin Kardeşligin Son Adresi
DİKKAT !!!
Sitemizden Yararlanmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir ... Lütfen Üye Olunuz... Üyelik Ücretsizdir... Üyelik Linki: https://bysummer.4umer.com/profile.forum?mode=register

Sitemize Üye Olurken Verdiginiz Email Adresine Dikkat Ediniz... Kayıt Olduktan Sonra Email Adresinize Aktivasyon(Msn Dogrulama) Linki Gönderilicektir...

Cumhuriyet kızı nöbetteyiz! 01.07 K-533867-uye_ol
DİKKAT !!!
Sitemizden Yararlanmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir ... Lütfen Üye Olunuz... Üyelik Ücretsizdir... Üyelik Linki: https://bysummer.4umer.com/profile.forum?mode=register

Sitemize Üye Olurken Verdiginiz Email Adresine Dikkat Ediniz... Kayıt Olduktan Sonra Email Adresinize Aktivasyon(Msn Dogrulama) Linki Gönderilicektir...

Cumhuriyet kızı nöbetteyiz! 01.07 K-533867-uye_ol
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BySummer Eglencenin Kardeşligin Son AdresiHoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz : Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  

Cumhuriyet kızı nöbetteyiz! 01.07

YazarMesaj
TURNMEON
DeLikanLı AdmiN
DeLikanLı AdmiN
TURNMEON

Erkek Balık Horoz
Teşekkürler : 27
Doğum tarihi : 26/02/93
Lakap : WebMaster

Cumhuriyet kızı nöbetteyiz! 01.07 Empty
MesajKonu: Cumhuriyet kızı nöbetteyiz! 01.07   Cumhuriyet kızı nöbetteyiz! 01.07 EmptyC.tesi Tem. 03, 2010 1:31 am

Askeri servise yönelik saldırıda hayatını kaybeden Buse'nin facebook sayfası, terör yandaşlarının hedefi oldu. Atatürk, şehitler ve Buse'ye ilişkin hakaret içerikli mesajlara karşı mücadele başlatan Bilişim Suçları Derneği önce saldırganların IP adreslerini tespit etti. Ardından da savcılığa suç duyurusunda bulundu. Başkan Koçoğlu, 'Gece gündüz uyumadan takipteyiz' dedi

13:56 | 01 Temmuz 2010

Akşam Gazetesi'nde . Kıvanç EL /imzası ile yeralan haber şöyle:

İstanbul Halkalı'da, terör örgütünün askeri servis aracına yönelik bombalı saldırısında yaşamını yitiren 17 yaşındaki Buse Sarıyağ'ın, sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden kurduğu, 'O masmavi gözlere bir kez olsun bakabilmek için nelerimi vermezdim ki' başlıklı sayfa rekora koşuyor. Kısa sürede 150 bin üyeye ulaşan sayfanın popüleritesi, terör örgütü ve sempatizanlarını rahatsız etti. Buse Sarıyağ'ın facebook sayfasındaki dayanışmayı baltalamak isteyen bazı kişiler, Atatürk'ü, şehitleri ve Buse'yi hedef alan duvar yazıları göndermeye başladı.

IP ADRESLERİ TEK TEK BELİRLENDİ Bunun üzerine harekete geçen, Bilişim Suçları ile Mücadele Derneği Başkanı Yavuz Koçoğlu, Buse'nin ailesiyle görüşerek sanal saldırılara karşı savaş açtı. Koçoğlu, önce acılı aileden Buse'nin 'facebook' şifrelerini edindi. Ardından da hakaret içerikli mesaj gönderen tüm kullanıcıların IP adreslerini tespit etti. Belirlediği adresleri Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim ederek suç duyurusunda bulunan Koçoğlu, şunları söyledi: 'Elimde şifre yokken 3-4 gün uyumadan gelen hakaretler görünmesin diye sayfaya başka linkler veriyordum. Böylece hakaretler sayfanın altına kayıyordu. Şifreleri aldıktan sonra her gün sayfa başında nöbet tutuyoruz.' Gece gündüz Buse'nin sayfasını kontrol ettiğini belirten Koçoğlu, şöyle devam etti: 'Genelde bilgisayar başında duruyorum ve hakaret mesajları gelince siliyorum. Benim olmadığımda arkadaşlar safyayı takip ediyor. Çoğunlukla geceleri saldırılar oluyor. Örgüt videosu, fotoğraf linkleri ekleniyor, hakaret ve küfürler... Ancak hepsini tek tek tespit ediyorum. Bir kısmı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundum. Buse'nin mirasına sahip çıkmamız gerekiyor.'
http://www.bysummer.4umer.com

Cumhuriyet kızı nöbetteyiz! 01.07
1 sayfadaki 1 sayfası